GENÇLER GENÇLERE ANLATIYOR PANELİ

EWWR'nin 2023 yılı teması olan "Ambalajlar" ve "Paketli Ürün Alma!" başlıkları hakkında çalışmak üzere EWWR'ye katılım sağlayan ve başvuru yapan bir kurum olarak konuyu bir de gençlerle tartışmak üzere toplandık. 

Etkinlik Tarihi : 21.11.2023 , Yeri : Buca Belediyesi Sürdürülebilirlik ve İnovasyon Merkezi

"GENÇLER GENÇLERE ANLATIYOR" PANELİ
EWWR'nin 2023 yılı teması olan "Ambalajlar" ve "Paketli Ürün Alma!" başlıkları hakkında çalışmak üzere EWWR'ye katılım sağlayan ve başvuru yapan bir kurum olarak konuyu bir de gençlerle tartışmak üzere toplandık.
Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi?nden Irmak Sert çelik ve İzmir Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nden Ramazan Cenk Akgül ambalaj atıkları, paketli ürünler ve sürdürülebilirlik hakkında Bucalı gençlere hibrit ortamda bilgiler verip ve sunumlar yaptı.
Bu etkinliğimiz ile Buca ilçesinin nüfusunda önemli bir yer edinen öğrenci ve gençlerin, temaya uygun çalışmalar yapan diğer öğrenci ve gençlerden edinecekleri bilgiler ile kendi yaş gruplarında farkındalık kazanması, burada edindikleri bilgileri çevreleriyle paylaşmaları, uygulamaya yönelik çalışmalara aktif olarak katılım sağlamak adına motive edilmeleri ve gönüllülük çalışmalarına dahil edilmeleri amaçlandı.

'PEER SHARES WITH PEER' PANEL
As an institution that has participated in and applied to EWWR to work on the themes of Packaging and Packaged Product Acquisition, which are the focus of EWWR in 2023, the primary goal is to inform and raise awareness among young people.
The youth members of the Chamber of Environmental Engineers of Izmir Branch and the Youth Council of Izmir City Council, who are involved in sustainability and environmental initiatives, provided information and presentations, in hybrid environment, to the young residents of Buca regarding the themes of packaging and packaged products and sustainability.
The goal is to raise awareness among students and young people, who hold a significant place in the population of Buca, by sharing information with their peers who are actively engaged in theme-related projects. The aim is to encourage them to actively participate in practical initiatives, share the knowledge they acquire with their communities, and motivate them to engage in volunteer activities within their age groups.


#ewwr #ewwr2023 #packaging
#dontgetwrappedup #HareketeGeç #GeleceğiBirlikteTasarlayalım #BucaBizim

Gönüllü olun, Fikirlerinizi paylaşın!
Sürdürülebilir kalkınma hedeflerimizi gerçekleştirelim
Panele Git